5 wskazówek jak ukończyć misję “język obcy” w 2020

Koniec roku to czas na postanowienia noworoczne. Jak wkroczyć w 2020 by osiągnąć swoje cele językowe? Co zrobić, żeby w tym roku się udało? Jeśli jesteś sportowcem lub trenerem, nauka języka angielskiego powinna być na samej górze Twojej listy z postanowieniami.

Dlaczego czasami, mimo chęci, efektów brak? Możliwe, że nie raz podchodziłeś do nauki języka – bez większych sukcesów. Czasem problemem jest źle rozplanowana strategia działania, a czasem brak systematyczności.

Przygotowałam dla Ciebie listę 5 praktycznych wskazówek, jak rozplanować i zmotywować się do nauki języka. Każdego języka. Gwarantuję, że stosując się do tych zasad, bardzo szybko zauważysz kolosalne efekty!

1. Ustal realny cel

Pierwszą rzeczą od której powinieneś zacząć swoją przygodę z językiem jest ustalenie realnego oraz, co ważnie, mierzalnego celu. Co to oznacza? Nie jest możliwe nauczenie się płynnie komunikować w nowym języku w miesiąc. Albo nawet w trzy. Tak samo jak nie jesteśmy w stanie uzyskać idealnej sylwetki lub przygotować się do zawodów w tak krótkim czasie. Dlatego ważne jest ustalenie mniejszych celów, których osiągnięcie będziemy mogli kontrolować w trakcie ustalonych odcinków czasu. Czy ustalisz cele 1-dniowe, tygodniowe czy miesięczne – wszystko zależy od Ciebie i od poziomu Twojej motywacji. Jeśli do nauki potrzebujesz impulsu i szybko tracisz zapał zdecydowanie lepiej jest ustalać drobne cele w krótszych odstępach czasu.

2. Zaplanuj swoją misję

Potraktuj naukę języka jako misję do wykonania! Ustal kilka głównych poziomów, które w trakcie swojej misji musisz przejść. Następnie zaplanuj całą strategię swojej misji. W tym celu świetnie sprawdzi się kalendarz – zarówno ten papierowy i jak i ten elektroniczny. Możesz skorzystać też z checklisty. Jak stworzyć swoją checklistę pisałam już wcześniej tutaj. Pamiętaj, żeby kolejne kroki w Twojej misji nie były zbyt ogólne. Bądź dobrym strategiem.

3. Zbierz odpowiednie narzędzia

Cieżko jest iść na misję nie mając odpowiedniego sprzętu. W tym przypadku są to materiały do nauki – książki, podcasty, darmowe materiały, które możesz znaleźć w internecie. To z jakich materiałów skorzystasz zależy głównie od tego jakie ustaliłeś cele. Zebranie odpowiednich narzędzi będzie bardzo proste jeśli dokładnie sprecyzujesz elementy, na których zależy Ci najbardziej. Pamiętaj, żeby materiały, z których korzystasz były wiarygodne i poprawne. Porady na ten temat możesz znaleźć w naszym darmowym e-booku 4 niezawodne metody nauki języka obcego, który możesz pobrać tutaj. Jeśli mimo ustalenia precyzyjnych celów wciąż masz problem ze znalezieniem odpowiednich materiałów poproś o pomoc kogoś, kto ma doświadczenie w nauce języka. Możesz też napisać do mnie – z chęcią Ci pomogę!

4. Podejmij wyzwanie

Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie sport ma ważne miejsce w Twoim życiu. Jestem pewna, że nie łatwo się poddajesz. Prawda? Misja “język obcy” to Twoje wyzwanie. Nie zastanawiaj się – po prostu zacznij działać. Teraz oprócz świetnego stratega stałeś się też wojownikiem. Brzmi nieźle, prawda?

5. Ciesz się swoją misją

Baw się tym! Świętuj każdy kolejny pokonany poziom. Każde drobne efekty to świetna satysfakcja i tym samym ogromna dawka motywacji do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *